1548951835-HomeGym2200x980

Zařizujeme domácí fitness , co nesmí chybět

Máte doma volnou místnost a rozhodli jste ji předělat na domácí fitness? Zajímejte se o to, jaké cvičební pomůcky by vám zde neměly chybět a jakými posilovacími stroji tuto místnost vybavit. Nechte si poradit od odborníků a vytvořte si multifunkční prostor k několika druhům cvičení.

Aerobní aktivita

Nejdůležitějším strojem, který by v domácí posilovně neměl chybět je stroj pro aerobní aktivitu. Můžete si pořídit profesionální běžecký pás nebo třeba eliptický trenažér. Na tomto stroji své cvičení vždy začínejte, cvičte zhruba 15 minut, následně se věnujte posilování a po tréninku si klidně ještě dopřejte i 20 až 30 minut běhu na páse nebo jízdy na orbitreku.

Posilování vlastní váhou

Funkčním tréninkem, který v současnosti patří mezi nejoblíbenější je posilování s vlastní váhou. K tomu vám skvěle poslouží závěsný TRX systém. Pomocí tohoto systému můžete posílit ruce, nohy, střed těla a zádové svalstvo. Veškeré cviky provádějte pomalu a spíš tahem nebo rychlostí. Můžete tak vyzkoušet kliky ve stoje, přítahy, případně si lehnout a vyzkoušet plank s nohami nahoře a podobně.

Činky nesmí chybět

Důležitou součástí domácí posilovny jsou činky. Některé můžete využít i u aerobního cvičení, například půlkilové a kilové činky. Nižší váhy využijete i u výpadů. Vyšší váhu činek použijte při dřepech. Případně s činkami můžete posilovat břicho a zádové svalstvo. Nezapomínejte na vhodné cviky pro posílení rukou a v neposlední řadě také pro posílení hrudníku.

Podložka na cvičení

Abyste mohli cvičit i na podlaze, tak si pořiďte cvičební podložku. Ta se hodí nejen pro cvičení jógy, ale také pro sedy-lehy, případně sklapovačky. Na podložce se můžete také pohodlnější protáhnout po cvičení. Skvělým nápadem je také zátěžový koberec, který bude šetřit i vaši podlahu, hlavně pokud budete skákat přes švihadlo.

Místo jízdního kola

Pro cvičení, ale také pro rehabilitaci slouží rotoped. Ten však můžete umístit kdekoliv v bytě, například i do obývacího pokoje a u cvičení sledovat svůj oblíbený seriál nebo film. Jízda na rotopedu nezatěžuje klouby a šetří váš pohybový systém. Výhodou tohoto posilovacího stroje je jeho skladnost a díky domácí posilovně, můžete cvičit denně, v jakoukoliv denní dobu a za každého počasí.

Investice, která se vyplatí

Zkuste si někdy spočítat, kolik času strávíte cestou do fitness centra, kolik utratíte za placené nápoje, případně měsíční pernamentku. Mnohem víc se vám vyplatí investovat jednorázově do domácí posilovny, a poté již šetřit čas i peníze.

Zdroj článku: bydlení.cz

Sdílejte příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email