business-man-and-woman-handshake-in-work-office-picjumbo-com (3)

Hypotéka přes finančního poradce – proč je dobré jej mít?

Plánujete koupi nemovitosti a budete potřebovat hypotéku? Jistě narazíte na několik nabídek, které slibují zaručeně nejvýhodnější podmínky. Jak se však na finančním trhu s hypotékami vyznat a nekývnout hned na první, zdánlivě lákavou nabídku? Kdy je lepší využít služeb finančního poradce?Hypotéka vás zavazuje na mnoho let dopředu, a proto se nevyplácí jednat zbrkle. Pokud jste se rozhodli vše vyřídit na vlastní pěst a vyrazit do banky, počítejte s tím, že vám to zabere dost času, setkáte se s několika složitějšími situacemi a možná si ani správně nevyberete. Samotná výše úvěru totiž není to jediné hledisko, podle kterého se vyplácí hypotéky srovnávat. Banky nabízí různé podmínky čerpání, které vás mohou zaskočit.

K finančnímu poradci zamiřte především tehdy, tlačí-li vás časmáte nízké příjmy nebo vysoké výdaje, nebo chcete-li hypotéku získat s menším úsilím a bez starostí. Zkušený finanční poradce vás připraví na celý proces žádosti o hypotéku. Nezávisle srovná nabídky jednotlivých bank, vysvětlí, proč nabízí dané varianty a společně vyberete to nejvhodnější řešení.

Na co se při výběru poradce zaměřit

Není poradce jako poradce. Stejně jako makléři i poradci rostou jako houby po dešti. Abyste nesvěřili veškeré své finance do rukou nezkušeného člověka, který s poradenstvím nemá skoro žádné zkušenosti či nabízí produkty pouze jedné banky, ověřte si, jak dlouho se finančním trhem, resp. přímo hypotékami zabývá. Nechte si vysvětlit, co všechno jeho služby zahrnují, a vyhledejte si reference.  

Když vás tlačí čas

Našli jste atraktivní byt v žádané lokalitě? Nabídka se na inzertním portálu jistě moc dlouho nezdrží a vy nemáte čas porovnávat nabídky všech bank. Finanční poradce dokáže z širokých možností vybrat tu nejvýhodnější společně s vámi.  

Když nejste pro banku standardní příklad

Poradce se finančnímu trhu věnuje soustavně a ví, na co se soustředit, aby žadatel na hypotéku dosáhl. Nespadáte do standardního modelu žadatele o hypotéku? Máte nižší příjmy, manželku na mateřské dovolené a hrozí, že hypotéku nedostanete? Už splácíte jednu hypotéku, pronajímáte byt a máte další závazky? Finanční poradce pomůže s konsolidací, a tak zvýší vaše šance na získání potřebné hypotéky.  

Podpisem hypotéky to nekončí

Většina kvalitních poradců dokáže klientovi pomoci s veškerou administrativou – zajistí mu kompletní komunikaci s bankou, vyřídí přepis nemovitosti na katastru nebo například potřebnou agendu s realitní kanceláří.

Zdroj článku: bydleni.cz

Sdílejte příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email